t f l
^

TÜBİTAK 4005 – Öğretmen ve Akademisyenlerin Sanal Gerçeklik Teknolojileri ile Etkileşimli Buluşması 

TÜBİTAK 4005 kapsamında VRFirstBAU da 3 gün boyunca TÜBİTAK 4005 – Öğretmen ve Akademisyenlerin Sanal Gerçeklik Teknolojileri ile Etkileşimli Buluşması  programı kapsamında

VR Uygulama Geliştirme Basamaklarını öğrenip, kendi geliştirdiğimiz VR uygulama da gezindik…Üzerine bir çok güzel meslektaşla sohbet ettik.

Etkinlik İçeriği

Etkinlik

İçerik

Sanal Gerçeklik (SG) Teknolojisine Giriş

Bu modülde katılımcılar geçmişi, şimdisi ve geleceği ile sanal gerçeklik teknolojisi ile tanıştırılacak; mevcut ve potansiyel kullanım alanları üzerine örnek çalışmalar paylaşılacaktır.

Eğitim İçeriği & Oyun Senaryosu Tasarlama

Özellikle SG teknolojisinin eğitimde kullanımına odaklanılacağı için ilgili oyunlaştırılmış deneyimlerin tasarımında, uygun eğitim içeriğinin seçilmesi ve bir oyun senaryosuna dönüştürülmesine odaklanılacaktır.

Dijital Tasarım Araçları

VR deneyimini tasarlamaya geçiş modülüdür. Görsel işleme için Adobe Photoshop, üç boyutlu modelleme için Autodesk Maya ve oyun geliştirmek için Unity3D oyun motoru yazılımlarına çeşitli mini uygulamalar ile girizgahlar yapılacaktır.

2B Dijital Uygulama Geliştirme

Unity3D oyun motoruna devam edilerek, 2B uygulama geliştirmeye yönelik esaslar anlatılacaktır.

3B Modelleme

Autodesk Maya programına devam edilerek, tasarlanacak VR deneyiminin sahnesi ve içindekileri kurgulanacak ve oluşturulacaktır.

3B SG Uygulama Geliştirme

Oluşturulan 3B sahne ve objeler Unity3D oyun motoruna aktarılarak, gerekli VR prosedürlerinin yerine getirilmesiyle VR deneyimi tasarımı tamamlanacaktır.

Share

Reply